Strona główna Redakcja Kontakt
 kliknij  für deutschsprechende Freunde  for English speaking friends
szukaj:
NA SKRÓTY
Rekrutacja - LO dla Ósmoklasistów
Prezentacja - LO dla młodzieży
Klasa humanistyczno-prawna
Klasa przyrodnicza
Rekrutacja - LO dla Dorosłych
Prezentacja - LO dla dorosłych
Druki podań
Adres
Jak do nas trafić?
Aktualności
DZIENNIK
Szkoła z klasą
Plan lekcji
Dzwonki
Kalendarium
Dni wolne
Matura 2021
Biblioteka
Dokumenty
Podręczniki 2021/2022
Dyrektor
Nauczyciele
Pedagog
Doradca zawodowy
Inni pracownicy
Samorząd
Program Samorządu
Henryczki
Złoty Absolwent
Prezydium
Terminarz zebrań
Regulamin Rady
Konto Rady Rodziców
Ubezpieczenie
Wychowawcy
Ogłoszenia
Samorząd Słuchaczy
Podręczniki 2021/2022
Terminy zjazdów
Godziny lekcyjne
Rekordy
Absolwenci
Filmy
Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3
Listy gratulacyjne
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1


Deklaracja dostępności cyfrowej

1

Nowy rok szkolny w I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie to także nowa innowacja pedagogiczna - "Biologia z Dietetyką". Innowacyjny program realizują uczniowie klasy pierwszej o profilu przyrodniczym. Zakres treści przedstawianych na lekcjach biologii, wzbogacony jest o dodatkowe informacje z zakresu dietetyki, nauki o żywności i żywieniu człowieka. Głównym celem innowacji jest rozwijanie u uczniów postawy dbałości o własne zdrowie oraz zdrowie innych ludzi. Wiedza zdobyta na lekcjach ma na celu kształtowanie u młodzieży zachowań promujących zdrowy tryb życia.
Młodzieży, która rozpoczęła edukację w I LO życzę samych sukcesów, a przede wszystkim, by nauka na lekcjach biologii była przyjemna i pożyteczna.
Aleksandra Stępień

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Dzisiaj odbyło się pierwsze w bieżącym roku szkolnym spotkanie prezydium Szkolnego Samorządu Uczniowskiego z dyrektorem szkoły, Renatą Biernacką. Sympatyczna atmosfera, konkretna dyskusja i przemyślane argumenty, które były udziałem zgromadzonych to obietnica realizacji wielu wspólnych przedsięwzięć. Wkrótce wybory nowego Szefa Szkoły - wyżej terminarz. Zainteresowanych pracą w szkolnym samorządzie odsyłamy do przewodniczącej, Hanny Lińskiej z kl. 3a

2

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
1

Tegoroczne Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu odbędzie się pod hasłem „Zacznij od nowa". Więcej inormacji: http://www.diecezjakoszalin.pl/diecezjalne-spotkanie-mlodych-skrzatusz-2021
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1


napisał(a): Jarosław Strześniewski |
Uwaga Absolwenci LO 2021! Dla tych, którzy mieszkają w Sławnie, Fundacja "Rodzina" ma znakomite Stypendia Pomostowe. Polecamy!

1
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Wreszcie... WAKACJE! Korzystajcie z darów lata, poznawajcie ludzi i miejsca, odpoczywajcie, gromadźcie piękne wspomnienia i niezwykłe wrażenia. Życzymy Wam bezpiecznych i udanych wakacji. Nabierzcie wiatru w żagle i do zobaczenia we WRZEŚNIU!

W czasie wakacji czynny będzie sekretariat szkoły - znajdziecie tam informacje i pomoc we wszystkich Waszych sprawach.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |16 czerwca 2021 r. odbyło się kolejne spotkanie online w ramach projektu eTwinning. W tym roku szkolnym współpracujemy z chorwacką i turecką młodzieżą pod wspólnym hasłem "Pozwól nam odkryć najlepsze dzieła naszych miast". Bohaterem ostatniego spotkania było nasze miasto, po którym oprowadzali sławieńscy licealiści, prezentując autorski film i prezentację multimedialną. Twórcza praca uczniów LO w Sławnie zyskała uznanie uczestników zdarzenia, co sprawiło naszym uczniom wiele radości. Czeka nas jeszcze spotkanie online w tureckim mieście Defne, na które już dzisiaj zapraszamy!
Przypominamy! eTwinning to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wiele szkół europejskich, także z Polski, bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką "rodzinę".
W programie eTwinning LO w Sławnie uczestniczy od wielu lat.


2

napisał(a): Jarosław Strześniewski, źródło: Dominika Hibner-Kubera |

1

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

14 czerwca br. uczniowie kl. 1a I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie uczestniczyli w nietypowej lekcji, podczas której kształtowali kompetencje matematyczne, grając w grę dydaktyczną. - Zabawa wymagała wysiłku myślowego oraz umiejętności pracy w grupie - komentuje Wanda Adamczyk, nauczycielka matematyki w LO - Istotny był też element emocjonalny, który wynikał z rywalizacji i chęci wygranej.
Członkowie zespołów rzucali kostką do gry i przechodzili na kolejne pole, dopiero po rozwiązaniu wylosowanego zadania. Wśród 125 zadań pojawiały się takie, przy rozwiązaniu których należało wykazać się umiejętnościami z podstawy programowej, sprawnością fizyczną oraz logicznym myśleniem.
- Było to świetne połączenie nauki i zabawy - podsumowuje Julia z kl. 1a. - Super lekcja matematyki - dodaje Karolina z tej samej klasy. Zdjęcia: Marysia Marcinkowska (kl. 1a).

1

napisał(a): Jarosław Strześniewski, źródło: Wanda Adamczyk |
6
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Wycieczkę edukacyjną "Śladami sławieńskiego gotyku" zrealizowali uczniowie klasy 1a sławieńskiego liceum. Przewodnikiem był nauczyciel historii, Mirosław Kopowski. Licealiści obejrzeli miejskie bramy, zwiedzili kościół, dokonali analizy aktu lokacyjnego, innych dokumentów miejskich z epoki, a także słynnej mapy Lubinusa. - Świetna lekcja architektury i historii Sławna - podsumowały pierwszoklasistki, Julia i Łucja. Zdjęcia: Marysia Marcinowska.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
1
napisał(a): Jarosław Strześniewski, źródło: Dominika Hibner-Kubera |
1
napisał(a): Jarosław Strześniewski |
1
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [archiwum działu | dodaj news]
!!!

klik
kliknij i zaloguj się do e-dziennika


KANAŁ FILMOWY LO
!
Akademia Pomorska w Słupsku - kliknij
Politechnika Koszalińska
Filmy LO w serwisie You Tube
klik
Nasza szkoła w encyklopedii
Facebook
Stowarzyszenie Absolwentów LO w Sławnie
SP nr 2 w Sławnie
SP nr 3 w Sławnie
SP w Sławsku
SP w Warszkowie
SP w Jarosławcu
SP w Malechowie
SP w St. Jarosławiu
SP we Wrześnicy
SP w Pieszczu
Kliknij i przeczytaj ofertę
Nasze LO to pierwsza szkoła średnia w Powiecie Sławieńskim uznana przez minister edukacji Katarzynę Hall w za miejsce odkrywania talentów
BIP - kliknij
działy artykułów
działy newsów
© 2001-2014 Zespół Szkół w Sławnie im. J. H. Dąbrowskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Liceumslawno.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Engine powered by jPORTAL 2