Strona główna Redakcja Kontakt
 kliknij  für deutschsprechende Freunde  for English speaking friends
szukaj:
NA SKRÓTY
Rekrutacja - LO dla Ósmoklasistów
Prezentacja - LO dla młodzieży
Rekrutacja - LO dla Dorosłych
Prezentacja - LO dla dorosłych
Druki podań
Aktualności
DZIENNIK
Szkoła z klasą
Plan lekcji
Dzwonki
Kalendarium
Dni wolne
Matura 2021
Biblioteka
Dokumenty
Podręczniki 2020/2021
Dyrektor
Nauczyciele
Pedagog
Doradca zawodowy
Inni pracownicy
Samorząd
Program Samorządu
Henryczki
Złoty Absolwent
Prezydium
Terminarz zebrań
Regulamin Rady
Konto Rady Rodziców
Ubezpieczenie
Wychowawcy
Ogłoszenia
Samorząd Słuchaczy
Podręczniki
Terminy zjazdów
Godziny lekcyjne
Rekordy
Absolwenci
Filmy
Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3
Listy gratulacyjne
userów na stronie: 0
gości na stronie: 5


Deklaracja dostępności cyfrowej

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

19 kwietnia 2021 r., z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim, nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie, zrealizowali online - interdyscyplinarny projekt edukacyjny pt. "Polin". Na każdej przerwie międzylekcyjnej uczniowie mogli wysłuchać wykładów inspirowanych kulturą i historią Żydów. Serię miniwykładów rozpoczęła nauczycielka matematyki, Wanda Adamczyk, która z uczniami konstruowała gwiazdę Dawida w Geogebrze, analizując z perspektywy geometrii sześcioramienny symbol Izraela. Barbara Gębusia, nauczycielka geografii, zabrała słuchaczy w wirtualną podróż po Izraelu, dzieląc się swoim doświadczeniem podróży po kraju, który jest kolebką dwóch największych monoteistycznych religii. O najsłynniejszym dramacie miłosnym w języku jidysz pt. "Dybuk. Między dwoma światami" Szymona An-skiego opowiadał Jarosław Strześniewski, nauczyciel języka polskiego. Miłość Chanana i Lei, żydowskich odpowiedników Romea i Julii, to według autora "Dybuka" działanie boskiego przeznaczenia, a ich śmierć jest początkiem wspólnego życia w innej rzeczywistości. Historia narodu żydowskiego stała się tematem wykładu Mirosława Kopowskiego. Skomplikowana, niejednoznaczna, ale warta poznania. Ważną częścią opowieści była historia Żydów w Polsce, wymiana międzykulturowa, trudne doświadczenia Holocaustu i roku 1968. Ostatni wykład był jednocześnie podsumowaniem projektu.
"Polin" okazał się dla sławieńskich licealistów zdarzeniem ciekawym: "Nie żałuję, że wszystkie przerwy spędziłam… przed komputerem, było warto " (Karolina), "Wykłady bardzo ciekawe i inspirujące" (Anna), "Znowu interesujący projekt" (Piotr).

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Zapraszamy!

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Zakończył się Szkolny Tydzień Zdrowia. Wymieniamy te zdarzenia, o których na stronie szkoły jeszcze nie pisaliśmy.
8 kwietnia 2021 r. Uczniowie klasy 2a wzięli udział w ogólnopolskim spotkaniu online "Warto działać! Pozytywny wpływ projektów społecznych". Dowiedzieli się jak stworzyć projekt społeczny, zarządzać czasem i współpracować z innymi, poznali także program projektu "Akcja menstruacja" (https://liblink.pl/EuInDLUSoG). Zainteresowanych tworzeniem projektów odsyłamy do organizatorki zdarzenia: Dominiki Hibner-Kubery.

9 kwietnia 2021 r. Licealiści brali udział w projekcie "#KOMÓRKOMANIA Zwolnieni z Teorii", w realizację którego nasza szkoła jest zaangażowana od wielu lat i od wielu lat powtarzamy, że potencjalnym dawcą szpiku kostnego może być każdy. Zarejestrować się można tutaj: https://liblink.pl/VBgU3uOfMx. Organizator: Dominika Hibner-Kubera.

7-9 kwietnia 2021 r. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia dotyczące profilaktyki uzależnień. Uczniowie obejrzeli film edukacyjno-profilaktyczny "Szansa", opowiadający autentyczną historię chłopaka wychodzącego z uzależnienia. Zainteresowanych odsyłamy do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=TDIUP12Zzr4. Celem zajęć było przekazanie informacji o zagrożeniach zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych i moralnych spowodowanych zażywaniem szkodliwych substancji oraz wskazanie możliwości radzenia sobie z nimi. Organizator: Karolina Stępień.
Na koniec kilka refleksji Zuzi Grudzień z klasy 2a: Film "Szansa" przedstawia ludzki upadek na dno życia, mówi o tym, jak trudne jest się wyleczyć z uzależnienia oraz jak wygląda życie w ośrodku dla osób uzależnionych. Szczera i mocna wypowiedź filmowa. Nie każdy ma takie szczęście jak główny bohater - Grzegorz - dlatego edukacja na temat uzależnień jest bardzo ważna.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Nasi licealiści: Julia Andrzejewska- Wasieczko, Łucja Łysiak oraz Wojciech Radawiec z klasy 2a, postanowili aktywnie włączyć się w działania dotyczące profilaktyki nowotworowej. Wspólnie stworzyli krótki film, promujący zasady zawarte w "Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem", których przestrzeganie w życiu codziennym zmniejszy ryzyko zachorowania na nowotwór. Serdecznie zachęcam do obejrzenia ich dzieła.
Julio, Łucjo, Wojtku! Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas oraz gratulujemy efektów pracy :) Jeśli chociaż jedna osoba dzięki obejrzeniu Waszego filmu zadba o siebie i uchroni się przed Rakiem, będzie to Waszym osobistym sukcesem!
Aleksandra Stępień

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała na swojej stronie internetowej: cke.gov.pl informatory o egzaminie maturalnym od roku szkolnego 2022/2023. Materiały zawierają m.in.: opis wymagań sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych, opis arkuszy egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów, zasady oceniania rozwiązań zadań z komentarzami, przykładowe zadania egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami. Zachęcamy uczniów oraz rodziców do zapoznania się z tymi informacjami.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
1
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Czy jesteście świadomi, co tak naprawdę wchodzi w skład Waszego jadłospisu? W dniu 9 kwietnia 2021 r. o godzinie 10.35 (długa przerwa) rozpoczniemy quiz związany z tematyką odżywiania. Rozwiązując 15 zadań, możecie sprawdzić swoją wiedzę, jak również powalczyć o miejsce na podium? Aby zagrać, należy wejść na stronę joinmyquiz.com oraz wpisać kod dołączenia, który każdy z Was otrzyma w wiadomości przesłanej poprzez e-dziennik Librus w dniu 09 kwietnia 2021 r. Zapraszam do zabawy!
Aleksandra Stępień

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
1
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

26 marca 2021 r. odbyły się Wojewódzkie Konsultacje Rządowej Strategii dla Młodych. W spotkaniu uczestniczyła grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie: Dorota Pszczółkowska, Weronika Jarosz, Hanna Musiał, Hanna Lińska, Maksymilian Turowski.
400 uczniów ze szkół województwa zachodniopomorskiego opracowało 262 wnioski i spostrzeżenia dotyczące potrzeb i oczekiwań młodego pokolenia oraz zgłosili blisko 200 pomysłów i rozwiązań, które posłużą w tworzeniu rządowego, wieloletniego planu działań w obszarach kluczowych dla młodych Polek i Polaków. W spotkaniu uczestniczyli min: Piotr Mazurek - sekretarz stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Młodzieżowej, Zbigniew Bogucki - wojewoda zachodniopomorski.

Relacja naszych uczniów z kl. 2b:
- Byłem bardzo szczęśliwy, że zaproszono nas do debaty i jako młodzież możemy poruszyć ważne dla nas problemy, i najważniejsze - wierzę, że mogą być one rozwiązane dzięki młodzieży - Maksymilian Turowski. - Najpierw odbyła się debata ogólna. Później rozpoczęła się praca w grupach, tematy były różne, a wnioski zostały przedstawione na kolejnym ogólnym spotkaniu - Dorota Pszczółkowska. - Miałam szczęście trafić na grupę młodych ludzi o takich samych bądź podobnych poglądach i podjąć z nimi dyskusję - Hania Musiał.- Myślę, że to spotkanie było niezwykle potrzebne, stworzyło one pole do debaty na temat potrzeb i problemów, które otaczają młodych ludzi z naszego regionu - Weronika Jarosz.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

Protokół z posiedzenia jury 6. Powiatowego Turnieju Teatralnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie

Jury w składzie: Hanna Dobak, Piotr Kruk, Maria Poprawska, Tomasz Radawiec (przewodniczący), Izabela Sozańska-Majchrzak na posiedzeniu w dniu 27 marca 2021 r. postanowiło przyznać nagrody:

 • za najlepszy monodram w kategorii szkół ponadpodstawowych
  I miejsce, Nagrodę Starosty Sławieńskiego - Sylwii Staniaszek za monodram "Kaśka Podrywaczka" (ZSM w Darłowie)
  II miejsce - Hannie Musiał za monodram "Lament paranoika" (I LO w Sławnie)
  III miejsce - Lizie Hanuli za monodram "Melani" (ZSM w Darłowie)

 • za najlepszy monodram w kategorii szkół podstawowych
  I miejsce, Nagrodę Starosty Sławieńskiego - Laurze Lisek za monodram "Monolog znerwicowanego ucznia" (SP w Staniewicach)
  II miejsce - Annie Lompert za monodram "Akcja P. Ch." (SP nr 2 w Sławnie)

 • za najlepsze widowisko teatralne w kategorii szkół podstawowych
  I miejsce, Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Sławnie - Grupie Teatralnej "Pegaz" za spektakl "Puszka Pandory" (SP w Warszkowie)
  II miejsce - Grupie Teatralnej "Gwiazdy Betlejemskie" za spektakl "Śpiąca królewna" (SP w Sławsku)

 • za najlepsze widowisko teatralne w kategorii szkół ponadpodstawowych
  I miejsce, Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Sławnie - Grupie Teatralnej "TO NIE MY" za spektakl "Zgubiona dusza" (ZSA w Sławnie)

 • za najlepszą rolę żeńską
  Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty - Sylwii Staniaszek ("Kaśka Podrywaczka", ZSM w Darłowie)

 • za najlepszą rolę męską
  Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty - Jakubowi Lebicy ("Śpiąca królewna", SP w Sławsku)

 • w kategorii "Najlepszy dramaturg", Nagrodę Starosty Sławieńskiego - Sylwii Staniaszek za tekst "Sherlok Holms - zbrodnia na scenie" (ZSM w Darłowie)

Przyznano także dwie pozaregulaminowe nagrody.
Nagrodę Dyrektora Sławieńskiego Domu Kultury oraz trzymiesięczne stypendium "Talent za Talent" Fundacji "Rodzina" otrzymała Anna Lompert (SP nr 2 w Sławnie) za monodram "Akcja P. Ch."

Jury 6. PTT przyznało także wyróżnienia:
 1. Hannie Musiał za oryginalną interpretację utworu Stephena Kinga "Paranoid: A Chant" (I LO w Sławnie).
 2. Aleksandrze Skotarczak za twórcze opracowanie scenariusza teatralnego pt. "Partia Wieszczki Cukrowej" na podstawie powieści Michaela Thomasa Forda "Notatki Samobójcy" (I LO w Sławnie).
 3. Amelii Kowal za organizację karkołomnego przedsięwzięcia, jakim była reżyseria spektaklu "Zgubiona dusza" (ZSA w Sławnie).
 4. Lizie Hanuli za świadome i nieświadome budowanie przestrzenni scenicznej w monodramie "Melani" (ZSM w Darłowie).
 5. Mateuszowi Szymańskiemu za rolę Jana w spektaklu "Zgubiona dusza" (ZSA w Sławnie).
Wszystkim uczestnikom 6. PTT serdecznie gratulujemy! Wręczenie nagród odbędzie się po uzgodnieniu terminu z dyrektorami szkół.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
Kliknij i zobacz więcej zdjęć

Kliknij i zobacz więcej zdjęć
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

W ramach obchodów Tygodnia Irlandzkiego w naszej szkole (Irish Week), w dniu 15 marca br. odbył się szkolny konkurs kulturoznawczy o Republice Irlandii. Konkurs został przeprowadzony online w formie testu w języku angielskim.
Celami konkursu były przede wszystkim: poznawanie kultury krajów anglojęzycznych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, rozwijanie zainteresowań lingwistycznych uczniów, poszerzanie działań na rzecz integracji europejskiej.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział piętnaścioro uczniów naszej szkoły.
Oto lista zwycięzców:

I miejsce ex aequo - 94,3%
Nikola Mamrot kl.1a
Julia Wasieczko-Andrzejewska kl.2a

II miejsce - 88,6%
Dorota Pszczółkowska kl.2b

III miejsce ex aequo - 85,7%
Oliwia Borowiec kl.1a
Aleksandra Iwaniuk kl.1a
Julia Oborzyńska kl.2b

Serdecznie gratulujemy świetnych wyników wszystkim uczestnikom, w szczególności laureatom konkursu!
WELL DONE!!!
Nauczyciele języka angielskiego

napisał(a): Jarosław Strześniewski, źródło: Dorota Minge |

1

W 227. rocznicę urodzin generała Józefa Bema i Roku Norwida, nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie, Mirosław Kopowski i Jarosław Strześniewski, zrealizowali projekt interdyscyplinarny pt. "Polonistyczno-historyczny dwugłos w sprawie generała Józefa Bema". Biografia generała, działalność narodowo-wyzwoleńcza, udział w Powstaniu Listopadowym i Wiośnie Ludów oraz poetycka wizja pogrzebu wybitnego Polaka, wykreowana przez Cypriana Norwida, stały się tematem naukowej refleksji historyka i polonisty. Zdarzenie odbyło się 15 marca 2021 r., online, a uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele sławieńskiego liceum.

2

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

W I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie zakończyła się pierwsza edycja konkursu "Moja pasja, mój talent", zorganizowanego przez Karolinę Stępień, szkolnego pedagoga. Celem konkursu była promocja ciekawych osobowości, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów sławieńskiego liceum.
Jury: Renata Biernacka, Elżbieta Gaik, Agnieszka Smutek-Strześniewska, Karolina Stępień - podkreślając odwagę, oryginalność, talent i wysoki poziom przedstawionych prac z zakresu fotografii, filmu, grafiki, malarstwa i literatury, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Julii Małoszyc z kl. 2b
II miejsce - Mai Hrehorowicz z kl. 3a
III miejsce - Julii Andrzejewskiej-Wasieczko z kl. 2a
Postanowiono przyznać także dwa równorzędne wyróżnienia: Weronice Pióro i Klaudii Musiał.

Szczególnie dziękujmy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie za ufundowanie głównej nagrody w konkursie.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
1
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [archiwum działu | dodaj news]
!!!

klik
kliknij i zaloguj się do e-dziennika


KANAŁ FILMOWY LO
!
Akademia Pomorska w Słupsku - kliknij
Politechnika Koszalińska
Filmy LO w serwisie You Tube
klik
Nasza szkoła w encyklopedii
Facebook
Stowarzyszenie Absolwentów LO w Sławnie
SP nr 2 w Sławnie
SP nr 3 w Sławnie
SP w Sławsku
SP w Warszkowie
SP w Jarosławcu
SP w Malechowie
SP w St. Jarosławiu
SP we Wrześnicy
SP w Pieszczu
Kliknij i przeczytaj ofertę
Nasze LO to pierwsza szkoła średnia w Powiecie Sławieńskim uznana przez minister edukacji Katarzynę Hall w za miejsce odkrywania talentów
BIP - kliknij
działy artykułów
działy newsów
© 2001-2014 Zespół Szkół w Sławnie im. J. H. Dąbrowskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Liceumslawno.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Engine powered by jPORTAL 2