Strona główna Redakcja Kontakt
 kliknij  für deutschsprechende Freunde  for English speaking friends
szukaj:
Adres
Jak do nas trafić?
Ogłoszenia
Zarządzenia
Aktualności
DZIENNIK
Szkoła z klasą
Plan lekcji
Dzwonki
Kalendarium
Dni wolne
Matura 2021
Biblioteka
Dokumenty
Podręczniki 2020/2021
Dyrektor
Nauczyciele
Pedagog
Doradca zawodowy
Inni pracownicy
Zajęcia dodatkowe
Samorząd
Henryczki
Złoty Absolwent
Prezydium
Terminarz zebrań
Regulamin Rady
Konto Rady Rodziców
Ubezpieczenie
Wychowawcy
Patron
Historia
POW
Konkurs teatralny
Rinteln
Parnas
Ogłoszenia
Samorząd Słuchaczy
Podręczniki
Terminy zjazdów
Godziny lekcyjne
Rekordy
Absolwenci
Filmy
Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3
Listy gratulacyjne
userów na stronie: 0
gości na stronie: 7Kuba

LICEUM w Sławnie wspiera akcję edukacyjną fundacji DKMS. Pokaż i Ty, że tatuaż nie jest przeszkodą i zostań Dawcą Szpiku!
Nieważne skąd jesteś, czym się zajmujesz, czy masz tatuaże, czy nie - jeśli jesteś ogólnie zdrowy, masz między 18 a 55 lat, a Twoje BMI nie przekracza 40 - MOŻESZ POMÓC swojemu "genetycznemu bliźniakowi". Twoi bliscy i znajomi też mogą. Dlatego bądź #DobrymWzorem i zaproś ich do rejestracji w bazie Dawców szpiku na www.dkms.pl/dobrywzor
PS. Tatuaż nie wyklucza z możliwości rejestracji!

napisał(a): Jarosław Strześniewski, źródło: Dominika Hibner-Kubera |
1
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1 Minęło kilka dni nowego roku szkolnego. Cieszymy się, że możemy znowu pracować z Wami w prawie normalnych warunkach. Jednak zagrożenie Covid-19 ciągle istnieje, stąd przypominamy kilka najważniejszych zasad, by funkcjonować bezpiecznie:

1. Zachowujemy dystans społeczny z innymi uczniami i pracownikami szkoły.
2. W przestrzeni wspólnej (wejścia do szkoły, korytarze, toalety, szatnie, sekretariat) chodzimy w maseczkach lub przyłbicach; w trakcie lekcji można je zdjąć. Naśladujcie Patrona Szkoły :
3. Zasłaniamy usta i nos przy kichaniu lub kasłaniu.
4. Przed wejściem do sali lekcyjnej każdorazowo dezynfekujemy ręce.
5. Na przerwach przebywamy w wyznaczonych dla klas przestrzeniach, nie spacerujemy po szkole.
6. Jeżeli czujemy się źle, jesteśmy przeziębieni, mamy podwyższoną temperaturę, nie przychodzimy do szkoły.
7. W miarę możliwości i przy sprzyjającej pogodzie przerwy spędzamy na świeżym powietrzu na dziedzińcu szkoły.

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
Kliknij i zobacz więcej zdjęć
napisał(a): Jarosław Strześniewski, źródło: Elżbieta Gaik |
1
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Szanowni Rodzice!
Informuję o odwołaniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz opiekuńczych w okresie od 12 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r.
W tym czasie uczniowie nie będą przychodzili do szkoły, a nauczyciele pozostaną w gotowości do pracy.
Nauczyciele przygotują materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Część z niej zostanie omówiona dzisiaj w szkole. Pozostałe zadania będą przekazywane młodzieży za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, a uczniowie zostali zobowiązani do codziennego, dwukrotnego logowania się i odczytywania dyspozycji nauczycieli od poniedziałku do piątku: około godz. 9.00 oraz około godz. 14.00.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniono e-materiały do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Proszę o systematyczne sprawdzanie wiadomości w e-dzienniku Librus.
Dodatkowe informacje:
http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/zawieszenie-zajec-dydaktyczno-wychowawczych-w-przedszkolach-szkolach-i-placowkach-oswiatowych

Z wyrazami szacunku
Renata Biernacka
Dyrektor
Zespołu Szkół w Sławnie
im. Jana Henryka Dąbrowskiego


Szanowni Państwo Słuchacze!
Odwołuję zajęcia dydaktyczne I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie w dniach 20-21 marca 2020 r.
Proszę o systematyczne sprawdzanie wiadomości w e-dzienniku Librus.
Dodatkowe informacje:
http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/zawieszenie-zajec-dydaktyczno-wychowawczych-w-przedszkolach-szkolach-i-placowkach-oswiatowych/

Z wyrazami szacunku
Renata Biernacka
Dyrektor
Zespołu Szkół w Sławnie
im. Jana Henryka Dąbrowskiego

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 (Opracowano na podstawie danych WHO, ECDC i CDC)
Główny Inspektorat Sanitarny, Warszawa


Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon, są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej
i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

napisał(a): Jarosław Strześniewski czytaj całość... |
Wyższa Szkoła Ekonomiczna ISIS "Enrico Mattei" w Latisanie we Włoszech.

1
napisał(a): Jarosław Strześniewski, źródło: Dominika Hibner-Kubera |

1

29 marca 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w V Targach Edukacyjnych w Szkole Podstawowej w Postominie. Przedstawialiśmy naszą ofertę edukacyjną na najbliższy rok szkolny uczniom klas ósmych szkół podstawowych oraz uczniom klas trzecich gimnazjów z gminy Postomino.
W Targach wzięły udział dwadzieścia dwie szkoły. Większość stanowiły placówki ze Słupska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje szkół z naszego powiatu: z Darłowa i Sławna, a także z Ustki, Tychowa, Warcina i Gościna. Siedem spośród szkół stanowiły licea ogólnokształcące, pozostałe szkoły przekonywały uczniów do kształcenia zawodowego.
Czekamy na wszystkich, których marzeniem jest kształcenie w liceum. Gratulujemy Hubertowi, który okazał się najlepszy w grze logicznej Rummmikub.
Wanda Adamczyk

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

27 stycznia mija kolejna rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau - miejsca zagłady co najmniej miliona Żydów z Węgier, Polski, Francji, Czech i Słowacji, Grecji i innych krajów oraz około stu dwudziestu tysięcy innych więźniów (Polacy, Romowie, jeńcy radzieccy i inni). Ten dzień Organizacja Narodów Zjednoczonych w 2005 roku ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, aby uwrażliwiać przyszłe pokolenia na tragedię Holokaustu i zapobiegać w ten sposób aktom ludobójstwa w przyszłości.

Zoltán Szilágyi Varga, reżyser filmu "Memento" (dostępny tu: www.enrs.eu/january27), mierząc się z tematem Holokaustu powiedział: "stajemy w obliczu wypaczenia ludzkiej natury i nie znajdujemy żadnej odpowiedzi, pomimo wszystkich znanych nam badań, ustalonej liczby ofiar, dokładnego opisu zdarzeń".

Historia Holokaustu, powojenne doświadczenia oraz zdarzenia ostatnich dni wskazują na przejmujące doświadczenie samotności ginących, brak słów "w ludzkim języku", by opisać świat, który wkracza w boskie kompetencje decydowania o życiu lub śmierci ludzi. Wierzymy, że publikowane niżej materiały będą inspiracją do refleksji oraz przestrogą przed nienawiścią, rasizmem i uprzedzeniami.


1  2

4  6
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

napisał(a): Jarosław Strześniewski |

klik

klik
napisał(a): Jarosław Strześniewski |
1

9 kwietnia 2018 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w prelekcji Pani Danuty Siwiec, która wspominała czas pobytu na nieludzkiej ziemi, czyli Syberii. Jej celem było przybliżenie młodym ludziom trudów codziennego życia osób, które przeżyły wojnę oraz uświadomienie, że ich każdy nowy dzień był nieustanną walką z własnymi słabościami.

Wspomnienia te odnosiły się przede wszystkim do ludzi konających z głodu, wyczerpania czy katorżniczej pracy. Najczęściej niczego nieświadomi wysyłani byli na tzw. zsyłkę. Wyprowadzani z własnych domów w środku nocy, mogący zabrać jedynie tylko trochę ubrań. Zdezorientowani, pakowani do wagonów bydlęcych, często zabrudzonych odchodami zwierząt, podróżowali w nieznane. Wagony były nieszczelne i bardzo niewygodne, a jedzenia wystarczało zazwyczaj na kilka dni podróży trwającej wiele tygodni. Najbardziej cierpiały dzieci, niczemu niewinne istoty, które w społeczeństwie odgrywały znikomą rolę. Każdego dnia modliły się o kromkę chleba lub szklankę mleka, aby przetrwać. Los z pewnością nie był dla nich łaskawy. Rodzice, chcąc zapewnić swoim bliskim bezpieczeństwo, często oddawali swe dzieci do sierocińców w celu zapewnienia im dobrobytu. Ich codzienność to katorżnicza praca, śmierć, a czasami wizja przeniesienia do łagrów, z których nikt nie wracał. Mało kto narzekał na głód czy wyczerpanie, aby nie zostać wysłanym w inne miejsca, jeszcze gorsze od tych, które znali.

Wspaniała prelekcja Pani Danuty Siwiec przyniosła wiele refleksji mnie i moim rówieśnikom. Przede wszystkim zrozumiałam, że każdy człowiek ma prawo do szacunku. Nie ma gorszych i lepszych. Ludzie mają prawo do popełniania błędów, by wyciągać z nich wnioski i naukę. Jednak najważniejsze jest to, aby nie zapominać o naszych rodakach, którzy w dużej mierze walczyli dla nas o dobrą przyszłość. Reasumując, każdy z nas powinien przekazywać ich historię kolejnym pokoleniom oraz zachować pamięć o nich w swoim sercu.

Bożena Lehsa, uczennica klasy 1a I LO w Sławnie

1

4
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

1

Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W grupie trzeciej (szkół ponadgimnazjalnych) trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszego liceum (klasy 2a z edukacją pożarniczą):
I miejsce - Kamil Chruszcz
II miejsce - Cezary Olszak
III miejsce - Bartosz Paduch
Do następnego etapu, eliminacji powiatowych, zakwalifikowali się także strażacy z klasy 3a: Wojciech Cyperski oraz Krzysztof Kloc, a zklasy 2a - Patryk Żakowski. Do konkursu przygotował chłopców nauczyciel edukacji pożarniczej w sławieńskim liceum - Jerzy Kasicki. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dzięki Wam czujemy się w szkole bardzo bezpiecznie :-)

2

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
logo

FUNDACJA RODZINA ogłasza nabór wniosków na stypendia "Talent za talent" na II semestr roku szkolnego dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych - mieszkańców miasta Sławno.

Warunki ubiegania się o stypendium:
1. Szczególne udokumentowane osiągnięcia w wybranym przedmiocie nauczania, artystyczne lub sportowe.
2. Dobre wyniki w nauce.
3. Praca w wolontariacie - działania na rzecz bliźnich.
4. Trudna sytuacja materialna rodziny (zaświadczenie o dochodach rodziny składają uczniowie, którzy o stypendium ubiegają się po raz pierwszy lub dotąd nie złożyli takich zaświadczeń oraz w przypadku zmiany sytuacji materialnej).

Wnioski należy składać do dnia 2 lutego bieżącego roku do godz. 16:30 w siedzibie Fundacji "Rodzina" (ul. R. Mielczarskiego 7).

Druki wniosków do pobrania na stronie www. fundacjarodzinaslawno.pl
Maria Poprawska, Prezes Fundacji
napisał(a): Jarosław Strześniewski |

strony: [1] [2] [3] [archiwum działu | dodaj news]
!!!

klik
kliknij i zaloguj się do e-dziennika


KANAŁ FILMOWY LO
!
Akademia Pomorska w Słupsku - kliknij
Politechnika Koszalińska
Filmy LO w serwisie You Tube
klik
Nasza szkoła w encyklopedii
Facebook
Stowarzyszenie Absolwentów LO w Sławnie
SP nr 2 w Sławnie
SP nr 3 w Sławnie
SP w Sławsku
SP w Jarosławcu
SP w Malechowie
SP w St. Jarosławiu
SP we Wrześnicy
SP w Pieszczu
Kliknij i przeczytaj ofertę
Nasze LO to pierwsza szkoła średnia w Powiecie Sławieńskim uznana przez minister edukacji Katarzynę Hall w za miejsce odkrywania talentów
BIP - kliknij
działy artykułów
działy newsów
© 2001-2014 Zespół Szkół w Sławnie im. J. H. Dąbrowskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Liceumslawno.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Engine powered by jPORTAL 2