Podręczniki 2021/2022
Program Samorządu
Podręczniki 2021/2022

Deklaracja dostępności cyfrowej

Marek Szczepański, dyrektor LO Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!
Dzień 3 kwietnia 2009 r. to jeden z najpiękniejszych dni w historii naszej szkoły. Nie jestem w stanie powtórzyć wszystkich słów uznania, szczerych uścisków dłoni, łez, które spływały z oczu po spektaklu "Na miłość Ojczyzny naszej". Najczęściej kierowane do mnie słowa brzmiały: "to było coś wspaniałego", "to przeszło wszelkie oczekiwania", "nie mogłam(em!) powstrzymać łez". Jeden z peowiaków powiedział, że może spokojnie umierać, jeżeli jest jeszcze taka młodzież, jaką zobaczył w naszej szkole. Czyż może być lepsza zapłata za spełnienie patriotycznego obowiązku?
Dlatego wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do upamiętnienia uczniów naszej szkoły aresztowanych i skazanych za działalność patriotyczną w Polskiej Organizacji Wojskowej w latach 1948-1949 składam serdeczne podziękowanie.
W szczególności:
Pani Agnieszce Kostrzewińskiej - za przygotowanie spektaklu muzyczno-poetyckiego,
Pani Ewie Pawelec - za przygotowanie wystawy o Polskiej Organizacji Wojskowej,
Panu Jarosławowi Strześniewskiemu za nakręcenie filmu o POW, za wydanie broszury okolicznościowej oraz za kontakty z mediami,
Panu Grzegorzowi Machłajowi - za oprawę plastyczną, dekoracje, logo uroczystości i pamiątkowe znaczki,
Panu Mirosławowi Kopowskiemu za prowadzenie uroczystości i pracę przy wystawie,
Pani Irenie Rogowskiej - za obsługę techniczną,
Panu Danielowi Wojniakowi - za nagłośnienie wszystkich części uroczystości,

Księdzu Remigiuszowi Szrajnertowi - za przygotowanie i odprawienie Mszy św. w intencji członków POW z udziałem młodzieży.
Paniom Dominice Maj, Michalinie Kapelan-Krysińskiej i Iwonie Wojniak za tłumaczenia artykułu o POW.
Udzielam pochwały:
Zespołowi muzycznemu "Dąbrowski - BAND"- Marlenie Kucharskiej, Celinie Kucharskiej, Milenie Jażdżewskiej, Justynie Miranowicz, Ewelinie Brzezinie, Ani Knap, Oli Berlińskiej, Kubie Popakulowi, Adamowi Poprawskiemu, Hubertowi Stulgisowi.
Grupie recytatorów: Jolancie Wnuczek, Oli Berlińskiej, Monice Jasiak, Paulinie Wiktor, Dorocie Materce, Tomaszowi Pobolowi, Łukaszowi Kalwasińskiemu, Dariuszowi Bartoszkowi, Bartoszowi Seniukowi, Przemkowi Paszkiewiczowi, Adamowi Poprawskiemu.
Ekipie filmowej, która nakręciła film o POW: Lili Szokalskiej, Hubertowi Franasowi, Dariuszowi Bartoszkowi, Michałowi Wnuczkowi, Łukaszowi Adamkowi i Łukaszowi Kalwasińskiemu.
Grupie pracującej przy składaniu wystawy o POW: Dominice Użdrzychowskiej, Natalii Marczuk, Agnieszce Błaszczyk, Martynie Olczak, Marcie Hetflaisz, Edycie Superson, Marcie Tarczewskiej i Sandrze Krajewskiej,
Grupie plastyków: Kasi Sielskiej, Darii Niklas, Monice Jasiak, Agnieszce Narbut, Karolinie Sander i Monice Czarnuch.
Drukarzom: Konradowi Majewskiemu, Tomaszowi Jurzykowi.
Pocztowi sztandarowemu: Mateuszowi Polilejko, Krzysztofowi Chałubińskiemu, Przemkowi Mielczarskiemu.
Oraz wszystkim uczniom, którzy licznie i godnie uczestniczyli we wszystkich częściach obchodów uroczystości.

Dyrektor LO w Sławnie, Marek Szczepański
Sławno, dn. 6 kwietnia 2009 r.

SP w Warszkowie