Strona główna Redakcja Kontakt
 kliknij  für deutschsprechende Freunde  for English speaking friends
szukaj:
Adres
Jak do nas trafić?
Ogłoszenia
Zarządzenia
Aktualności
DZIENNIK
Szkoła z klasą
Plan lekcji
Dzwonki
Kalendarium
Dni wolne
Matura 2021
Biblioteka
Dokumenty
Podręczniki 2020/2021
Dyrektor
Nauczyciele
Pedagog
Doradca zawodowy
Inni pracownicy
Zajęcia dodatkowe
Samorząd
Henryczki
Złoty Absolwent
Prezydium
Terminarz zebrań
Regulamin Rady
Konto Rady Rodziców
Ubezpieczenie
Wychowawcy
Patron
Historia
POW
Konkurs teatralny
Rinteln
Parnas
Ogłoszenia
Samorząd Słuchaczy
Podręczniki
Terminy zjazdów
Godziny lekcyjne
Rekordy
Absolwenci
Filmy
Galeria 1
Galeria 2
Galeria 3
Listy gratulacyjne
userów na stronie: 0
gości na stronie: 5


. Najpierw były różnorodne pomysły odnośnie miejsca, do którego można byłoby przenieść bibliotekę, aż w końcu pojawiła się idea, aby urządzić ją w pomieszczeniach klubu, które znajdują się w podziemiach szkoły. Potem były przenosiny - przy pomocy uczniów, nad którymi nadzór prowadził prof. Sebastian Dereń, w ciągu kilku dni zostały przeniesione regały oraz wiele tysięcy książek. Później były prace porządkowe. Przeprowadzona w wielkim pośpiechu akcja trwała tydzień - wszystko po to, aby zdążyć z uruchomieniem biblioteki 28 listopada. Nieprzypadkowo otwarcie nowej wypożyczalni zaplanowane zostało w setną rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Naszym marzeniem jest, aby biblioteka szkolna nosiła imię tego młodopolskiego dramaturga i malarza. W uroczystym otwarciu uczestniczyła dyrekcja, grono

pedagogiczne oraz uczniowie. Po przecięciu wstęgi przez pana dyrektora Marka Szczepańskiego, panią dyrektor Wandę Adamczyk oraz panie bibliotekarki prof. Ewę Pawelec i prof. Agnieszkę Smutek można było przekroczyć próg biblioteki. A tam czekały same niespodzianki. Klub, który niegdyś był składnicą niepotrzebnych sprzętów zamienił się w estetyczną skarbnicę książek: ściany i regały zostały przyozdobione reprodukcjami obrazów Stanisława Wyspiańskiego oraz pracami Sandry Krajewskiej.
Po krótkim przemówieniu pani Ewy Pawelec obfitującym w podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do urządzenia nowych pomieszczeń biblioteki (a w szczególności dla panów z obsługi: pana Stanisława Pawelczyka i pana Krzysztofa Sandera, którzy spieszyli z pomocą w realizowaniu wszelkich pomysłów pań bibliotekarek), można było zwiedzać bibliotekę. Zwiedzaniu towarzyszyła weselna muzyka, a dziewczęta w barwnych wiankach zapraszały na skromny poczęstunek. W tym dniu biblioteka była otwarta przez cały dzień i przyciągnęła wielu czytelników.
Z okazji otwarcia biblioteki oraz zbliżającego się grudnia, który jest miesiącem kojarzącym się z rozdawaniem prezentów (bo są mikołajki i gwiazdka), każdy, kto wypożyczy oprócz lektury książkę popularno-naukową bądź książkę "do poduszki", otrzyma mały upominek. Zapraszamy jak najczęściej w progi naszej gościnnej wypożyczalni!

Agnieszka Smutek

napisał(a): Jarosław Strześniewski |
!!!

klik
kliknij i zaloguj się do e-dziennika


KANAŁ FILMOWY LO
!
Akademia Pomorska w Słupsku - kliknij
Politechnika Koszalińska
Filmy LO w serwisie You Tube
klik
Nasza szkoła w encyklopedii
Facebook
Stowarzyszenie Absolwentów LO w Sławnie
SP nr 2 w Sławnie
SP nr 3 w Sławnie
SP w Sławsku
SP w Jarosławcu
SP w Malechowie
SP w St. Jarosławiu
SP we Wrześnicy
SP w Pieszczu
Kliknij i przeczytaj ofertę
Nasze LO to pierwsza szkoła średnia w Powiecie Sławieńskim uznana przez minister edukacji Katarzynę Hall w za miejsce odkrywania talentów
BIP - kliknij
działy artykułów
działy newsów
© 2001-2014 Zespół Szkół w Sławnie im. J. H. Dąbrowskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Liceumslawno.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Engine powered by jPORTAL 2