. Najpierw były różnorodne pomysły odnośnie miejsca, do którego można byłoby przenieść bibliotekę, aż w końcu pojawiła się idea, aby urządzić ją w pomieszczeniach klubu, które znajdują się w podziemiach szkoły. Potem były przenosiny - przy pomocy uczniów, nad którymi nadzór prowadził prof. Sebastian Dereń, w ciągu kilku dni zostały przeniesione regały oraz wiele tysięcy książek. Później były prace porządkowe. Przeprowadzona w wielkim pośpiechu akcja trwała tydzień - wszystko po to, aby zdążyć z uruchomieniem biblioteki 28 listopada. Nieprzypadkowo otwarcie nowej wypożyczalni zaplanowane zostało w setną rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Naszym marzeniem jest, aby biblioteka szkolna nosiła imię tego młodopolskiego dramaturga i malarza. W uroczystym otwarciu uczestniczyła dyrekcja, grono

pedagogiczne oraz uczniowie. Po przecięciu wstęgi przez pana dyrektora Marka Szczepańskiego, panią dyrektor Wandę Adamczyk oraz panie bibliotekarki prof. Ewę Pawelec i prof. Agnieszkę Smutek można było przekroczyć próg biblioteki. A tam czekały same niespodzianki. Klub, który niegdyś był składnicą niepotrzebnych sprzętów zamienił się w estetyczną skarbnicę książek: ściany i regały zostały przyozdobione reprodukcjami obrazów Stanisława Wyspiańskiego oraz pracami Sandry Krajewskiej.
Po krótkim przemówieniu pani Ewy Pawelec obfitującym w podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do urządzenia nowych pomieszczeń biblioteki (a w szczególności dla panów z obsługi: pana Stanisława Pawelczyka i pana Krzysztofa Sandera, którzy spieszyli z pomocą w realizowaniu wszelkich pomysłów pań bibliotekarek), można było zwiedzać bibliotekę. Zwiedzaniu towarzyszyła weselna muzyka, a dziewczęta w barwnych wiankach zapraszały na skromny poczęstunek. W tym dniu biblioteka była otwarta przez cały dzień i przyciągnęła wielu czytelników.
Z okazji otwarcia biblioteki oraz zbliżającego się grudnia, który jest miesiącem kojarzącym się z rozdawaniem prezentów (bo są mikołajki i gwiazdka), każdy, kto wypożyczy oprócz lektury książkę popularno-naukową bądź książkę "do poduszki", otrzyma mały upominek. Zapraszamy jak najczęściej w progi naszej gościnnej wypożyczalni!

Agnieszka Smutek